Pražská kantiléna

Pražská kantiléna je pěvecký sbor dětí a studentů Základní umělecké školy Jižní Město v Praze 4, který vznikl v roce 1991. Sbor pracuje ve 3 přípravných a 2 koncertních odděleních dohromady se 459 dětmi, studenty a dospělými ve věku od 4 do 35 let.

K účinkování na koncertech si sbor rád zve jako hosty spřátelené sbory z Čech i ze zahraničí, vystupuje na festivalech (např. Je kraj, kde voní tráva, Sušice 2009; International Choral Parade 2011, Custoza – Itálie) a soutěžích, odkud si zatím vždy přivezl zlaté pásmo (Krajské kolo XIX. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sbor 2009, Slovakia cantat, Bratislava 2009 a Porta musicae, Nový Jičín 2010).

Nejvyspělejší oddělení Pražské kantilény – Dívčí sbor se věnuje interpretaci skladeb široké škály hudebních stylů a hudebních žánrů. Těžiště jejich repertoáru tvoří skladby autorů 20. století a skladby inspirované lidovou písní. Pod uměleckým a sbormistrovským vedením zakladatelky sboru Zuzany Drtinové a sbormistryně Ley Esserové se sbor v posledních letech úspěšně zúčastnil několika festivalů a soutěží, z nichž si přivezl krásná ocenění, např.: 2 zlatá pásma z Riva del Garda, Itálie 2007, 1. cenu z belgického Neerpeltu 2008, 2 zlatá pásma a vítězství v kategorii folklor z festivalu Praga cantat, 2008, 2 zlatá pásma a současně 2 vítězství v kategoriích ze soutěže Slovakia Cantat, Bratislava 2009, 1. cena v kategorii ženských sborů v Cantonigròs, Španělsko 2010, posledním, letošním úspěchem byly dvě první ceny na festivalu v německém Lindenholzhausenu.

Neoficiální facebookové stránky ženského pěveckého sboru Pražské kantilény.

KONCERTNÍ OBLEČENÍ

Vyrostla Vaše dcera, Váš syn z koncertního oblečení a nemáte pro něj využití?
Přineste nám je, prosím, na sbor. Košile, halenky, sukně, kalhoty, boty využijeme na půjčování malým i větším zpěvákům.

Předem velice děkujeme!                                                                                                                Zuzana Drtinová, Lea Esserová