Vánoce 2015 - generálka Kuřátka

INFORMACE KE GENERÁLNÍ ZKOUŠCE A VÁNOČNÍMU KONCERTU

pondělní, středeční a čtvrteční KUŘÁTKA

V sobotu 28. 11. 2015 se uskuteční společná generální zkouška na Vánoční koncert. Sraz dětí je v 10:50 před sborovou třídou hlavní budovy ZUŠ, Křtinská 673, Praha 4 – Háje (pavilon D - projdete vstupní brankou, minete vchody A a B, za budovou zahnete doleva a vstoupíte vchodem D / C, kde se vydáte vlevo a hned vpravo na konec chodby, pak schody do 1. patra). Konec zkoušky je ve 12:00. Děti si přinesou pouze pití a sborovou knížku, nepřezouvají se.

Tato zkouška nám poskytne dostatek času na sezpívání se, zvyknutí si na doprovody nástrojů, sólové vstupy a dětem přinese jistotu a pohodu před koncertem. Účast Vašich dětí na této zkoušce je proto nezbytná. Děkujeme!

Vánoční koncert

Sobota 12. 12. 2015 v 15:00 hodin, Komunitní centrum Matky Terezy, Praha 4, Háje

pořádá Úřad Městské části Praha 11 ve spolupráci se Základní uměleckou školou Jižní Město

Lísteček s podrobnými informacemi k organizaci koncertu včetně času akustické zkoušky dostanou děti v dalších vyučovacích hodinách.

Koncertní oblečení:

bílý vršek (halenka, tričko, košile – v sále je teplo), černá sukně / kalhoty, vhodná tmavá (černá) společenská obuv

V případě jakýchkoli dotazů či omluv za případnou neúčast pište na zus.krtinska@volny.cz; ivik.glaserova@gmail.com, nebo volejte na tel. 737 845 507 (Iva Glaserová).

Na shledání na koncertě se těší Iva Glaserová a Zuzka Drtinová

Kuřátka – texty zima 2015

Vzhledem k tomu, že doba na nácvik vánočního repertoáru je relativně krátká, oceníme, pokud s dětmi občas texty doma projdete a procvičíte. Je důležité, aby se děti na podiu cítily bezpečně a měly potřebné sebevědomí. Vaše podpora děti motivuje a více si pak koncert užijí.

Kdybych já měl basu, žil bych jako král, od časného rána na basu bych hrál.

Brum, brum, brum, brum, brum, brum, tady dady dá, co ta basa bručí, co si povídá?

Kdybych já měl buben, já bych bubnoval, že by na mne každý ve vsi huboval!

Buma, buma, buma, buma, buma, bum, bubeník hrá sobě i všem sousedům!

Kdybych já měl trubku tákhle velikou, všechny bych vás těšil pěknou muzikou.

Tradá, tradá, tradá, tramta ratatá, proskočte se, děti, jako kůzlata!

Kocour by se velmi rád na housličky učil hrát. Nemá smyčec, nemá struny, ani kousek kalafuny, nové pouzdro od houslí myši s chutí prokously, nové pouzdro od houslí myši s chutí prokously.

Smluvily se opice, že se dají k muzice. Od soboty do soboty učily se držet noty, vůbec jim to nešlo, takže z toho sešlo, vůbec jim to nešlo, takže z toho sešlo.

Notám diví se náš klouček, každá nota jako brouček leze níž a leze výš, do ruky ji nechytíš.

Ef, ef, á (3x tlesk), cé, cé, á (3x tlesk), to je naše kapela. Ef, ef, á (3x tlesk), cé, cé, á (3x tlesk), to je naše kapela.

Jedna je tam, druhá tady, všechny noty dohromady dají hezkou písničku, zahraj mi ji Jeníčku.

Kuchyňská kapela dá nám čerta do těla, ta když začne bim bam hrát, musíš skákat, tancovat. Kuchyňská kapela, dá nám čerta do těla, tancujem jak medvědi, s námi všichni sousedi.

Vařečky a pokličky tlučou přes den celičký, vidličky a lžíce tlučou ještě více. Hrnce, plechy, kastroly tlučení nic nebolí, jsou to přece bubínky s plechovými tatínky.

Cedníky a struhadla, aby hudba nezvadla, sólo na dva pekáče do smíchu i do pláče. Hrajem, hrajem každý den, včera, dneska, za týden. A kdo s námi nechce hrát, ať jde z kola ven!