Vánoce 2015 - generálky Koťátka

úterní a čtvrteční KOŤÁTKA

V sobotu 28. 11. 2015 se uskuteční společná generální zkouška na Vánoční koncert. Sraz dětí je v 9:00 před sborovou třídou hlavní budovy ZUŠ, Křtinská 673, Praha 4 – Háje (pavilon D - projdete vstupní brankou, minete vchody A a B, za budovou zahnete doleva a vstoupíte vchodem D / C, kde se vydáte vlevo a hned vpravo na konec chodby, pak schody do 1. patra). Konec zkoušky je v 10:45. Děti si přinesou pouze pití a sborovou knížku, nepřezouvají se.

Tato zkouška nám poskytne dostatek času na sezpívání se, zvyknutí si na doprovody nástrojů, sólové vstupy a dětem přinese jistotu a pohodu před koncertem. Účast Vašich dětí na této zkoušce je proto nezbytná. Děkujeme!

Pátek 11. 12. 2015 v 18:00 hodin, Komunitní centrum Matky Terezy, Praha 4, Háje

pořádá Úřad Městské části Praha 11 ve spolupráci se Základní uměleckou školou Jižní Město

Lísteček s podrobnými informacemi k organizaci koncertu včetně času akustické zkoušky dostanou děti v dalších vyučovacích hodinách.

Koncertní oblečení:

bílý vršek (halenka, tričko, košile – v sále je teplo), černá sukně / kalhoty, černá společenská obuv

V případě jakýchkoli dotazů či omluv za případnou neúčast pište na zus.krtinska@volny.cz; ivik.glaserova@gmail.com, nebo volejte na tel. 737 845 507 (Iva Glaserová).

Na shledání na koncertě se těší Iva Glaserová

Koťátka – texty zima 2015

Vzhledem k tomu, že doba na nácvik vánočního repertoáru je relativně krátká, oceníme, pokud s dětmi občas texty doma projdete a procvičíte. Je důležité, aby se děti na podiu cítily bezpečně a měly potřebné sebevědomí. Vaše podpora děti motivuje a více si pak koncert užijí.

Minulý čtvrtek, šel po mně krtek, minulý čtvrtek šel po něm krtek, že jsem mu, potvoře, jen taktak utek! Že on mu, potvoře, jen taktak utek! Vylezl ze země dva kroky ode mě a tak až tajemně vám si mě změřil. Od hlavy k lopatě a já mu, proklatě, vždycky tak věřil, vždycky tak věřil, vždycky tak věřil!

Mluvil jsem tuhle s červotočem, jenže už nevím přesně o čem. A taky přesně nevím proč, a jestli to byl vůbec červotoč.

Angličané jsou námořníci a slečny oslovují Miss, Miss, Miss. Co o nich ale musím říci, že nedovedou pravopis pis pis.

Už jejich první omyl je ten, že píšou „I“ a čtou to „aj“. To jako kdyby psali „Květen“ a vyslovovali to „Máj“.

Je mi jich líto, hlavně dětí – co ty s tím mají za dřinu! Já musel napsat jen tři věty a myslel jsem, že zahynu.

Byl strašidelně starý had a těžký jako cent, ten život začal pomlouvat a chtěl psát testament. Už v duchu rozdal vše, co měl, jen na papír to dát, když najednou se rozpomněl, že nedovede psát! I povzdechl a zaslzel a pak se rozesmál.

A zavázal se na uzel a vesele žil dál! A vesele žil dál! A vesele žil dál!

Sem pospěšte ptáčátka, zvířátka, zpívejte u děťátka: „Spi, spi, spi děťátko, spi.“

I ten malý králíček, stehlíček, vrzají u jesliček. Spi, spi, spi děťátko, spi.

Pojďte chlapci k nám, koledy vám dám, po jablíčku, po oříšku, oblečte se do kožíšků, budem zpívati, koledovati.

Když je zima, mráz, slyším divný hlas. Ptáci v půlnoci zpívají, pastuškové vytrubují, co to nového, neslýchaného.

V oblacích jasný anděl se vznáší, divným hlasem prozpěvuje, všemu lidu oznamuje: Narodil se nám, Spasitel a král!

pondělní a páteční KOŤÁTKA

V sobotu 28. 11. 2015 se uskuteční společná generální zkouška na Vánoční koncert. Sraz dětí je v 9:00 před koncertním sálem hlavní budovy ZUŠ, Křtinská 673, Praha 4 – Háje (pavilon A – první u vstupní branky). Konec zkoušky je v 10:45. Děti si přinesou pouze pití, malou svačinku a sborovou knížku, nepřezouvají se.

Vánoční koncert

Sobota 12. 12. 2015 v 18:00 hodin, Komunitní centrum Matky Terezy, Praha 4, Háje

Koncertní oblečení:

Pokud by někdo z rodičů či prarodičů byl ochoten pomoci s organizací na místě (hlídání dětí atd.), pak bychom jej prosili, aby nás kontaktoval. Za každou pomocnou ruku jsme moc vděčni!

V případě jakýchkoli dotazů či omluv za případnou neúčast pište na zus.krtinska@volny.cz nebo volejte na tel. 731 171 109 (Zuzka Drtinová).

Na shledání na koncertě se těší Zuzka Drtinová

středeční KOŤÁTKA

V sobotu 28. 11. 2015 se uskuteční společná generální zkouška na Vánoční koncert. Sraz dětí je v 11:45 před koncertním sálem hlavní budovy ZUŠ, Křtinská 673, Praha 4 – Háje (pavilon A – první u vstupní branky). Konec zkoušky je v 13:30. Děti si přinesou pouze pití, malou svačinku a sborovou knížku, nepřezouvají se.

Vánoční koncert

Sobota 12. 12. 2015 v 15:00 hodin, Komunitní centrum Matky Terezy, Praha 4, Háje

Na shledání na koncertě se těší Iva Glaserová